Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Opolscy policjanci zabezpieczają 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki

Data publikacji 07.09.2020

Jak co roku policjanci zabezpieczają Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Od pierwszych koncertów nad bezpieczeństwem mieszkańców Opolszczyzny i gości spoza województwa, czuwają funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji oraz służby kryminalnej. Na czas festiwalu została zmieniona również organizacja ruchu w okolicy amfiteatru. Policjanci informują na bieżąco o utrudnieniach w ruchu oraz służą pomocą uczestnikom festiwalu.

Dzisiaj (7.09.2020 r.) już czwarty dzień festiwalu, a na scenie muzyka alternatywna. Policjanci od pierwszego dnia koncertów dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Tłumy widzów z całego kraju, artyści, sztab techniczny - to wszystko sprawia, że opolscy policjanci do tej imprezy przygotowują się znacznie wcześniej. Na czas festiwalu, na ulicach miasta możemy spotkać więcej policyjnych patroli pieszych, jak i zmotoryzowanych. Policjanci ruchu drogowego informują o występujących utrudnieniach na drodze oraz o możliwości dojazdu do miejsc parkingowych.

Przygotowaliśmy też zmienioną organizację ruchu. Na czas trwania koncertów została wyłączona z ruchu część sąsiadującej z amfiteatrem ulicy Barlickiego od ulicy Powstańców Śląskich do Ostrówka. Z tych samych względów na czas koncertów 57. KFPP wyłączono w całości parking sąsiadujący z amfiteatrem. W związku z tym prosimy osoby udające się na koncerty o rozważenie możliwości dojścia na koncert pieszo lub środkami komunikacji publicznej. Parkowanie w sąsiedztwie amfiteatru może być utrudnione.

W razie trudności prosimy zwracać się o pomoc do służb porządkowych. Wszystkim życzymy udanej i bezpiecznej zabawy.

(KWP w Opolu / mk)

  • Dwoje policjantów w patrolu pieszym przemieszcza się chodnikiem, w tle tłum uczestników festiwalu.
  • Czterech policjantów na rowerach ustawionych obok siebie, w tle neonowy napis "Przebojowe Opole".
  • Policjant stojący obok radiowozu, zdjęcie zrobione po zmierzchu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.4 MB)

Powrót na górę strony