Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za posiadanie narkotyków

Data publikacji 25.05.2006

Policjanci z Pogodna zatrzymali dwóch mężczyzn posiadających marihuanę. Późniejsze przeszukania mieszkania jednego z nich przyniosło odnalezienie blisko 100 gram tego narkotyku.

Zatrzymani za posiadanie narkotykówW środę 24 maja 2006 roku około godz. 13.30 uwagę policjantów z Pogodna zwrócili dwaj młodzi mężczyźni przy samochodach stojących na parkingu leśnym przy ul. Litewskiej. W trakcie legitymowania i sprawdzania ich samochodów policjanci znaleźli leżący w BMW na wycieraczce woreczek z zapięciem strunowym. W środku była marihuana. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili obu mężczyzn i przy właścicielu Peugeota – Tomaszu J. (29) znaleźli, ukryte w skarpetce, jeszcze cztery woreczki z tym narkotykiem. Zatrzymani trafili do Komisariatu przy ul. Mickiewicza.

Jednocześnie do ich mieszkań skierowani zostali przewodnicy z psami do wyszukiwania narkotyków. Wprawdzie u Tomasza J. niczego nie znaleziono, ale przeszukanie mieszkania Dawida M. (26) zakończyło się sukcesem. Policjanci zabezpieczyli tam reklamówkę z blisko 100 gramami najprawdopodobniej marihuany. Aby to potwierdzić zawartość reklamówki trafiła do Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Jeszcze w środę Tomaszowi J. policjanci przedstawili zarzut posiadania narkotyków. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat trzech.

Przesłuchujący obu zatrzymanych policjanci ustalili, że marihuanę, którą miał schowaną w skarpetce Tomasz J. dostał od Dawida M. Dlatego też w czwartek Dawidowi M. przedstawione zostały zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielanie. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 10. W piątek Komendant Komisariatu Policji Szczecin Pogodno wystąpi z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie Dawida M.

Powrót na górę strony