Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie

Data publikacji 08.09.2020

Policjanci z opoczyńskiej komendy uratowali życie 47-latkowi. Mężczyzna groził, że popełni samobójstwo. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. Ostatecznie mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Informację o mężczyźnie, który chce odebrać sobie życie, dyżurny opoczyńskiej jednostki otrzymał 7 września br. o godzinie 23.35 od dyspozytora Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna, przebywa na przystanku PKP w Opocznie.

Oficer dyżurny natychmiast na miejsce skierował policjantów. Łącznie na miejsce  w trybie pilnym udały się trzy patrole opoczyńskiej policji. Mundurowi potwierdzili informację. Na peronie dworca zauważyli, jak się okazało nietrzeźwego 47-latka, który deklarował, że odbierze sobie życie. Policjanci przy mężczyźnie znaleźli list pożegnalny. Mundurowi nawiązali kontakt  z mężczyzną, uspokajali go do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia.

Dzięki reakcji zgłaszającego, który powiadomił służby ratunkowe o zdarzeniu i sprawnie przeprowadzonej interwencji, mężczyźnie nic się nie stało. 47-latek trafił pod opiekę lekarzy.

Pamiętajmy o tym, aby nie pozostawać obojętnym w takiej sytuacjach. Pomimo tego, że w życiu społecznym problem samobójstw wciąż pozostaje tematem tabu, nie należy lekceważyć informacji od osób, które w jakikolwiek sposób deklarują chęć odebrania sobie życia.

Nie ulegajmy stereotypom i uprzedzeniom wobec takiej osoby, nie wierzmy w  jeden z popularnych mitów, dotyczący tego, że jeśli ktoś mówi o chęci odebrania sobie życia, nie zrobi tego. Jak pokazują badania, nie jest to prawdą.

Dziękujemy osobie, która powiadomiła służby ratunkowe.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony