Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędził przez Wrocław aż 154km/h - dwukrotnie zatrzymany przez grupę Speed

Data publikacji 08.09.2020

Funkcjonariusze z dolnośląskiej grupy Speed patrolując stolicę województwa zatrzymali do kontroli osobowe bmw, którego kierowca rażąco ignorował obowiązujący w mieście limit prędkości. Pomiar wykonany przy użyciu wideorejestratora wykazał, że mężczyzna pędził 154 km/h na odcinku, gdzie można poruszać się maksymalnie 70 km/h. 28-latek został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, otrzymał 10 punktów karnych i stracił na trzy miesiące prawo jazdy. Niestety najwidoczniej niewiele go to nauczyło, ponieważ godzinę później został ponownie zatrzymany przez inny patrol specjalistów ze Speed-a, tym razem również w związku z przekroczeniem prędkości.

Policjanci z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej wchodzący w skład grupy Speed patrolując stolicę Dolnego Śląska zauważyli pojazd marki BMW, którego kierowca za nic miał obowiązujące w mieście ograniczenia prędkości. Funkcjonariusze przy pomocy wideorejestratora zmierzyli jego prędkość. Kierujący jechał z prędkością aż 154km/h, czyli o 84km/h szybciej, niż dopuszczalne na tym odcinku 70km/h. Tak rażące naruszenie obowiązujących przepisów nie mogło pozostać bez reakcji.

Mundurowi niezwłocznie zatrzymali 28-latka do kontroli drogowej. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500zł, otrzymał 10 punktów karnych i stracił swoje prawo jazdy na trzy miesiące. Niestety spotkanie z policjantami i sankcje z tym związane nie dały mu do myślenia, ponieważ godzinę później został ponownie zatrzymany przez inny patrol specjalistów ze Speed-a, po raz kolejny za przekroczenie prędkości.

Musimy pamiętać, że jazda z dużą prędkością, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to przecież kluczowy czynnik wpływający na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, który ma również decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych. Zwolnijmy, a będziemy podróżować o wiele bezpieczniej.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Opis filmu: kierujący bmw, który łamie przepisy ruchu drogowego przez Wrocław pędząc aż 154km/h - nagranie z wideorejestratora

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.96 MB)

Powrót na górę strony