Policjant podwójnym wicemistrzem Europy w sportowych zawodach strzeleckich

Data publikacji 08.09.2020

Policjant z Jawora odniósł kolejny sukces w strzelectwie sportowym. W kategorii karabinu długodystansowego na 1000+ oraz karabinu historycznego Open zdobył tytuł wicemistrza. W miniony weekend podczas Finału Zawodów Long Range European Championships w Drawsku Pomorskim utalentowany jaworski strzelec asp. szt. Rafał Sokołowski zdobył dwa brązowe medale.

W miniony weekend na poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim odbyły się zawody strzeleckie Long Range European Championships. W turnieju tym wziął udział policjant z jaworskiej komendy - asp. sztab. Rafał Sokołowski. Występ na tych zawodach okazał się dla funkcjonariusza bardzo udany. Uzyskał bowiem tytuł wicemistrza Europy zdobywając jednocześnie brązowy medal w dwóch kategoriach: karabinu długodystansowego na 1000+ oraz karabinu historycznego Open. Na podkreślenie zasługuje fakt, że policjant debiutował na tego typu zawodach i pokonał ponad 400 zawodników z kraju i Europy.

Asp. szt. Rafał Sokołowski pasjonuje się strzelectwem sportowym od 16 lat. Od wielu lat odnosi sukcesy w tej dyscyplinie. Na jego koncie znajdują się liczne zwycięstwa w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. W 2011 roku w Bydgoszczy drużynowo zdobył tytuł Mistrza Polski w konkurencji pistolet wojskowy Glock 17.

Policjant reprezentował również Polskę w kategorii karabinu dowolnego w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Hradec Kralove w Czechach. Rafał jest także srebrnym medalistą Finału Pucharu Polski Open. W 2014 roku, jako reprezentant policji dolnośląskiej, wziął udział w XVII Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO „Snajper 2014” pozostawiając w pokonanym polu zawodników z 20 krajów z całego świata. Startował także w konkurencjach dla instruktorów strzelań, gdzie nie miał sobie równych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!