Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana samochodowa „dziupla”

Data publikacji 09.09.2020

„Dziuplę” samochodową zlikwidowali na terenie gminy Czemierniki kryminalni z radzyńskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Na prywatnej posesji funkcjonariusze odnaleźli niemal 240 skrzyń biegów i 160 silników. 45-letni mieszkaniec gminy Czemierniki usłyszał zarzuty paserstwa. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do tej realizacji doszło na początku tygodnia. Kryminalni z radzyńskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej weszli na teren jednej z posesji w gminie Czemierniki. Podejrzewali, że mogą się tam znajdować skradzione elementy pojazdów.

Mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Białej Podlaskiej podczas przeszukania ujawnionej „dziupli” znaleźli  prawie 240 skrzyń biegów i 160 silników do pojazdów rożnych marek. Podczas wstępnej weryfikacji okazało się, że 8 skrzyń biegów i 4 siniki po sprawdzeniu w systemach widnieją jako utracone. Co do pozostałych ujawnionych część zachodzi  podejrzenie, że pochodzą z przestępstwa, gdyż noszą ślady ingerencji w pola numeryczne.

W tej sprawie zarzut paserstwa usłyszał 45-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Czemierniki. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

 

Piotr Mucha

 

  • części ujawnione w dziupli samochodowej
  • Policjant na tle zabezpieczonych części samochodowych

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 34.52 MB)

Powrót na górę strony