Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali kobietę, która chciała popełnić samobójstwo

Data publikacji 09.09.2020

Policjanci nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez 25-letnią kobietę. Desperatka próbowała odebrać sobie życie w kompleksie leśnym w okolicach Krzyża Milenijnego w Jeleniej Górze. Funkcjonariusze odnaleźli ją siedzącą pod drzewem z linką na szyi. Jeden z mundurowych wyniósł ją na rękach z lasu i przekazał pod opiekę lekarzy.

8 września 2020 roku, około godziny 8:00, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał telefoniczną informację o tym, że 25-letnia kobieta najprawdopodobniej chce popełnić samobójstwo w okolicach Krzyża Milenijnego w Jeleniej Górze. Policjanci, którzy niezwłocznie pojechali na miejsce, od razu rozpoczęli poszukiwania kobiety. Mundurowi sprawdzali miejsca wybierane przez desperatów, gdzie podejmowane już były próby samobójcze. Przez cały czas starali się również dodzwonić do 25-latki. Po pewnym czasie kobieta odebrała telefon, wówczas funkcjonariusz próbował nakłonić ją, aby wskazała miejsce, w którym się znajduje. Początkowo niedoszła samobójczyni wzbraniała się, jednak w trakcie rozmowy policjantowi udało się nakłonić ją do opisania miejsca, gdzie aktualnie przebywa. W międzyczasie w poszukiwania desperatki włączył się kolejny patrol.

Kiedy policjanci odnaleźli kobietę, siedziała ona pod drzewem z zawieszoną linką na szyi. 25-latka była w złej kondycji psychicznej i fizycznej, dlatego jeden z funkcjonariuszy wziął ją na ręce i wyniósł z lasu, a następnie przekazał pod opiekę lekarzy.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony