Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w porę odnaleźli niedoszłego samobójcę

Data publikacji 10.09.2020

6 września br., policjanci II kompanii Oddziału Prewencji Policji w Krakowie brali udział w poszukiwaniach dwudziestolatka, który według zgłoszenia znajomych chciał dokonać próby samobójczej.

Pluton alarmowy wystawiony z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie został skierowany na ul. Narvik w dzielnicy Podgórze. W tym miejscu po raz ostatni widziany był młody mężczyzna. Według relacji zgłaszającej młody człowiek był w bardzo złej kondycji psychicznej. Informacja o wcześniejszych próbach samobójczych była wskazówką dla policjantów do zintensyfikowania działań poszukiwawczych. Pora nocna i padający nieprzerwanie rzęsisty deszcz nie ułatwiał zadania.

Wezwany na miejsce pies tropiący, mimo usilnych starań przewodnika, nie podjął tropu. Policjanci przeszukali okoliczne osiedla, parki oraz skwery. Upływający nieubłaganie czas od momentu zgłoszenia i negatywny wynik poszukiwań w pobliżu miejsca, gdzie był widziany po raz ostatni, wymusił na dowodzącym decyzję o poszerzeniu rejonu działań. Zaangażowanie, wytrwałość i doświadczenie policjantów w takich działaniach skutkowało odnalezieniem mężczyzny w rejonie Borku Fałęckiego. Około godziny 0:30 przemoczony i w złym stanie psychofizycznym został przekazany pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Zdarzają się sytuacje, kiedy osobom wydaje się, że nie ma już wyjścia z problemów. Ważne, aby w sytuacji kryzysowej szukać pomocy i wsparcia. W każdym mieście znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Wsparcie można uzyskać również dzwoniąc na całodobową linię telefoniczną Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Krakowie ul. Radziwiłowska 8b 31-026 Kraków: Całodobowy numer: 12 421 92 82.

(KWP w Krakowie/js)

  • Policjant podczas poszukiwań
  • Karetka i radiowóz policyjny
Powrót na górę strony