Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za sprawcą kradzieży samochodu

Data publikacji 26.05.2006

26 maja br. około godziny 7:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży został powiadomiony o kradzieży samochodu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w nocy z jednego z garaży przy ul. Bawełnianej skradziony został renault Clio. Taka też informacja natychmiast została przekazana do wszystkich patroli.

Kilkadziesiąt minut później na drodze w pobliżu Balik koło Nowogrodu poszukiwany samochód nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg, za uciekającym w kierunku Dobrego Lasu kierowcą. Dalej ścigane Clio skręciło w biegnącą nieopodal żwirową, leśną drogę. Po przejechaniu kilku kilometrów auto gwałtownie zawróciło, a jego kierowca próbując ominąć blokujący mu przejazd policyjny samochód, staranował radiowóz.

W tym momencie funkcjonariusze z broni służbowej oddali kilka strzałów ostrzegawczych. Mimo tego mocno już uszkodzony renault przejechał jeszcze kilkaset metrów. Gdy się zatrzymał na środku drogi, jego kierowca i pasażerka dalej pieszo rzucili się do ucieczki. Uciekinier zdołał dobiec do lasu. Jego towarzyszka została zatrzymana. Okazało się, że jest to 20-letnia mieszkanka Łomży.

Nadal trwa pościg za kierowcą. Jego ujęcie jest tylko kwestią czasu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Łomży, którzy z pewnością ustalą okoliczności tej sprawy oraz motywy sprawców.

Powrót na górę strony