Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał skoczyć z wiaduktu kolejowego

Data publikacji 11.09.2020

Mężczyzna stojący na wiadukcie kolejowym, ponad 20 metrów nad ziemią, zagroził, że jeżeli policjanci się do niego zbliżą, skoczy z wysokości. Czujni mundurowi, wykorzystując swoje doświadczenie i umiejętności, obezwładnili 33-latka kiedy ten na chwilę odwrócił od nich wzrok. Uratowany mężczyzna został przekazany służbom medycznym.

W środę wieczorem, 09.09.2020 r., oficer dyżurny bolesławieckiej komendy pilnie wysłał patrol na wiadukt kolejowy, gdzie miał znajdować się mężczyzna, który chciał popełnić samobójstwo. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce, zobaczyli osobę opierającą się o barierki. Funkcjonariusze starali się podejść jak najbliżej, aby móc porozmawiać z mężczyzną. Jednak ten zagroził, że skoczy, jeśli policjanci się do niego zbliżą.

Doświadczenie i opanowanie funkcjonariuszy pozwoliły rozwiązać ten impas. Kiedy osoba, wobec której funkcjonariusze podejmowali interwencję, odwróciła wzrok w innym kierunku, bolesławieccy policjanci błyskawicznie podbiegli do niej, uniemożliwiając skoczenie z wiaduktu. Na miejsce zostały wezwane służby medyczne, które zabrały 33-latka na specjalistyczne badania.

Dzięki skutecznej i profesjonalnie przeprowadzonej akcji mundurowych, udało się uniknąć tragedii.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony