Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Proszowiccy policjanci pomogli kobiecie, która zasłabła

Data publikacji 14.09.2020

Pomimo nieprecyzyjnych informacji, którymi dysponowali w zgłoszeniu, policjanci ustalili mieszkanie, w którym znajdowała się potrzebująca pomocy kobieta i przekazali ją pod opiekę medyków.

11 września br. około godz. 9:00, proszowiccy policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań w Proszowicach ma znajdować się kobieta, która prawdopodobnie zasłabła i potrzebuje pomocy. Policjanci nie znali dokładnego adresu, a jedynie rejon, w którym miało dojść do zdarzenia. Funkcjonariusze mając na uwadze powagę sytuacji sprawdzili wszystkie klatki schodowe znajdujące się na wspomnianej ulicy. Dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjanci ustalili, w którym z mieszkań znajduje się kobieta. Okazało się, że drzwi do mieszkania były zamknięte, a z wnętrza mieszkania słychać było ciche odgłosy. Niestety pomimo licznych wezwań kobieta nie otwierała drzwi. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Proszowicach, którzy przy pomocy wysięgnika dostali się do środka mieszkania przez uchylone okno. W mieszkaniu znaleźli leżącą na podłodze kobietę, która była mało komunikatywna. Załoga pogotowia ratunkowego udzieliła jej pomocy medycznej na miejscu, a następnie przewiozła panią do miejscowego szpitala. 

To nie pierwszy przykład kiedy działania funkcjonariuszy ratują ludzkie życie, jest to najważniejsza część policyjnej służby.

(KWP w Krakowie / mk)

Powrót na górę strony