Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W drodze na służbę zatrzymali podejrzanego o rozbój

Data publikacji 15.09.2020

Policjanci wydziału kryminalnego siedleckiej komendy w drodze na służbę zauważyli mężczyznę, który zarówno wyglądem, jak i ubiorem odpowiadał jednemu ze sprawców rozboju, do którego doszło kilka dni wcześniej na terenie Siedlec. Funkcjonariusze po krótkiej obserwacji mężczyzny, zatrzymali go. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Kilka dni temu siedleccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w rejonie jednej z siedleckich ulic doszło do rozboju na 26-letnim mężczyźnie. Sprawcy pobili mężczyznę i zabrali telefon komórkowy oraz kartę bankomatową. Śledczy natychmiast zaczęli szukać sprawców. Zabezpieczyli nagrania monitoringu, na których było widać wizerunki napastników i rozpoczęli działania operacyjne.

Kilka dniu po zdarzeniu dwóch siedleckich policjantów jadąc na służbę zobaczyło mężczyznę, który zarówno ubiorem, jak i wyglądem odpowiadał wizerunkowi zarejestrowanemu na nagraniach z kamer. Funkcjonariusze od razu go rozpoznali i pojechali się zanim. Dzięki szybkiej reakcji kryminalnych, po krótkiej obserwacji, mężczyzna znalazł się w rękach policjantów. Jak się okazało był on już wcześniej karany za rozbój.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzut rozboju. Teraz mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd postanowił zastosować wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Mazurek

Powrót na górę strony