Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pomogli studentowi z Etiopii odzyskać laptopa z materiałami dydaktycznymi

Data publikacji 15.09.2020

Dzięki zaangażowaniu i uporowi kołbielskich funkcjonariuszy student z Etiopii mieszkający w powiecie otwockim, a studiujący w naszym kraju, odzyskał laptopa, w którym znajdowały się ważne dla niego materiały dydaktyczne. Policjanci z Kołbieli namierzyli podejrzanego o jego kradzież, którym okazał się 30-letni mieszkaniec województwa łódzkiego. Komputer odzyskano i przekazano Etiopczykowi, który był bardzo szczęśliwy z odzyskania swojej własności.

Policjanci z posterunku w Kołbieli przyjęli zawiadomienie od studenta z Etiopii, który stracił w wyniku kradzieży komputer. Urządzenie było dla niego bardzo ważne i przydatne, ponieważ zgromadził na nim niezbędne w procesie kształcenia materiały dydaktyczne. Komputer został skradziony z pokoju hotelowego, który wynajmował podczas pobytu w Polsce. Policjanci z Kołbieli podjęli od razu działania, aby pomóc studentowi odzyskać jego własność. Kolejne działania operacyjne naprowadziły funkcjonariuszy na trop złodzieja.

Podejrzanym okazał się przyjezdny z województwa łódzkiego, który wynajmował pokój w tym samym hotelu. Policjanci namierzyli jego adres i skontaktowali się z policjantami z garnizonu łódzkiego. Ci natomiast pojechali pod wskazany adres i zabezpieczyli komputer.

30-letni podejrzany w tej sprawie usłyszał już zarzut popełnienia kradzieży i dobrowolnie poddał się karze. Do Posterunku Policji w Kołbieli zgłosił się natomiast student z Etiopii po odbiór swojej własności, bardzo serdecznie dziękując za skuteczne działanie i pomoc.

(KSP/ mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja