Aktualności

Poszukiwania osób zaginionych zakończone sukcesem

Data publikacji 16.09.2020

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 85-latki, która została odnaleziona już kilka godzin od zgłoszenia. Dzień później zgłoszono zaginięcie 39-latki, którą stróże prawa odnaleźli kolejnego dnia rano.

13 września br., w południe 85-letnia kobieta wyszła z domu i kontakt z nią się urwał. Ze względu na wiek i stan zdrowia seniorki bliscy zaniepokoili się jej nieobecnością i już po kilku godzinach zgłosili jej zaginięcie. Policjanci ze Skawiny natychmiast zorganizowali i przeprowadzili akcję poszukiwawczą. Po około 8  godzinach intensywnych poszukiwań kobieta została odnaleziona przez zaangażowanych w akcję ratowników z myślenickiej grupy poszukiwawczo-ratowniczej.

85-latka cała i zdrowa została przekazana pod opiekę swoim bliskim. Dwa dni później do Komendanta Komisariatu Policji w Skawinie wpłynął list od rodziny odnalezionej seniorki, w którym zawarte były „podziękowania oraz wyrazy wdzięczności za zaangażowanie, wytrwałość i skuteczność w poszukiwaniu”, a także „za zorganizowanie oraz przeprowadzenie dynamicznej i pełnej profesjonalizmu akcji poszukiwawczej” skierowane do wszystkich zaangażowanych w akcję służb. Serdecznie dziękujemy za słowa uznania.

To nie jedyna akcja poszukiwawcza, jaką przeprowadzili w ostatnich dniach policjanci z powiatu krakowskiego. W poniedziałek, 14 września br., funkcjonariusze Komisariatu Policji w Zielonkach otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 39-latki. Kobieta dzień wcześniej, w godzinach popołudniowych, wyszła z domu i od tego czasu rodzina nie mogła nawiązać z nią kontaktu. Policjanci niezwłocznie podjęli akcję poszukiwawczą. Dzięki ich zaangażowaniu kobieta została odnaleziona następnego dnia rano. W pierwszej kolejności mundurowi odnaleźli pojazd, którym zaginiona się poruszała, wówczas wytypowali tereny leśne znajdujące się w okolicy i je dokładnie przeczesali.

39-latkę odnalazł jeden z patroli Komisariatu Policji w Zielonkach. Kobieta leżała nieprzytomna w zaroślach, w głębi lasu, około 300 metrów od ścieżki. Policjanci natychmiast udzielili kobiecie pierwszej pomocy przedmedycznej, układając ją w bezpiecznej pozycji i okrywając folią termoizolacyjną. Na miejsce niezwłocznie wezwali karetkę pogotowia, monitorując do czasu jej przyjazdu funkcje życiowe 39-latki. Zespół ratownictwa medycznego przetransportował kobietę do szpitala. 

(KWP w Krakowie/js)

  • dwóch umundurowanych policjantów prowadzących poszukiwania w lesie
  • grupy poszukiwawczo-ratownicze z latarkami podczas akcji poszukiwań za zaginioną po zmroku
  • list z podziękowaniami za akcje poszukiwawczą
Powrót na górę strony
Polska Policja