Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ciężarówki warte 850 tys. zł odzyskane przez lubuską Policję

Data publikacji 17.09.2020

Kolejne trzy sprawy prowadzone przez policjantów z Krosna Odrzańskiego i Gubina pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim znalazły finał w sądzie. Zgromadzony materiał i wnikliwa praca funkcjonariuszy przełożyła się na sporządzenie aktów oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom, podejrzanym o dokonanie przestępstw przeciwko mieniu.

Policjanci powiatu krośnieńskiego niemal każdego dnia otrzymują zgłoszenia od mieszkańców o popełnionych na ich szkodę zdarzeniach. Sprawami o przestępstwo zajmują się policjanci zespołu dochodzeniowo - śledczego, którzy prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim, zbierają materiał dowodowy, który pozwala na przedstawianie zarzutów osobie podejrzanej o czyn zabroniony, a w konsekwencji na sporządzenie przeciwko podejrzanemu aktu oskarżenia. W wyniku podjętych przez policjantów z Krosna Odrzańskiego i Gubina działań Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim kolejne trzy akty oskarżenia. Do zdarzeń doszło od marca do lipca bieżącego roku. Sprawy, nad którymi pracowali funkcjonariusze, dotyczyły przestępstw przeciwko mieniu.

W sobotę 7 marca br. doszło na terenie Niemiec do kradzieży trzech ciągników siodłowych wraz z naczepami, w tym jedna z załadunkiem. Dzięki szybkiemu działaniu i przepływie informacji pomiędzy policjantami ze Słubic i Krosna Odrzańskiego pojazdy zostały odzyskane i powróciły do właściciela. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 32 i 60 lat. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki, którzy wykonali oględziny miejsc zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Wówczas sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim zastosował wobec mężczyzn  trzymiesięczny areszt. Wartość odzyskanego mienia wyniosła ponad 850 tys. złotych. Więcej na temat zatrzymania w artykule Ciężarówki warte 800 tys. zł odzyskane przez lubuską policję.

Z kolei w piątek 19 czerwca, dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży saszetki z zawartością, do której doszło na klatce schodowej bloku mieszkalnego w Krośnie Odrzańskim. Jak wynikało ze zgłoszenia, do pokrzywdzonego wchodzącego po schodach podbiegł mężczyzna,  wyszarpnął mu trzymaną w ręku saszetkę, w której znajdowały się pieniądze, dokumenty i dwa  telefony komórkowe, po czym uciekł w nieznanym kierunku. Łączna wartość poniesionych przez pokrzywdzonego strat wynosiła ponad 1500 złotych. Nad wykryciem sprawcy pracowali kryminalni z Krosna Odrzańskiego, którzy w wyniku podjętych działań operacyjnych dotarli do osoby podejrzewanej o dokonanie tego czynu. Mężczyzna tydzień później (26 czerwca) był już w rękach policjantów. Podczas przesłuchania usłyszał zarzut kradzieży saszetki wraz z zawartością. Ponadto jak się okazało, 24-latek był poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Zielonej Górze do nadzorowanej przez nich sprawy i zgodnie z wytycznymi został doprowadzony do aresztu śledczego.

Natomiast zatrzymanie  mężczyzny podejrzewanego o dokonanie rozboju w Gubinie, było możliwe dzięki wnikliwej pracy funkcjonariuszy referatu kryminalnego gubińskiego komisariatu. Policjanci po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, do którego doszło 19 lipca br. na Wyspie Teatralnej, rozpoczęli ustalenia, które doprowadziły ich do 42-latka. Mężczyzna dzień po zdarzeniu został zatrzymany do wyjaśnienia. Prokuratur Rejonowy w Krośnie Odrzańskim po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym wystąpił wówczas do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 42-latka tymczasowego aresztowania. Sąd po rozpoznaniu sprawy przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Więcej na temat przebiegu zdarzenia: Podejrzany o rozbój, aresztowany na trzy miesiące.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

  • oględziny ciężarówek przez policjanta
  • ciężarówka
  • oględziny ciężarówki
  • ciężarówki i radiowóz policyjny
  • oględziny ciężarówki
  • oględziny ciężarówki
  • oględziny ciężarówki
  • oględziny ciężarówki
  • policjant zakłada kajdanki zatrzymanemu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.28 MB)

Powrót na górę strony