Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przez Internet składał nieletniemu propozycje seksualne

Data publikacji 17.09.2020

W ręce kryminalnych z chełmskiej komendy wpadł 41-latek, który przez Internet składał propozycje seksualne 14-latkowi. Do zatrzymania mężczyzny przyczynił się mieszkaniec Chełma, który przekazał informacje w tej sprawie. Dzisiaj zatrzymany zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Kilka dni temu policjanci otrzymali informację, o 41-latku, który za pośrednictwem portalu internetowego nawiązał kontakt z małoletnim. Mężczyzna był przekonany, że korespondencję prowadzi z 14-latkiem. Bardzo szybko złożył mu propozycję seksualną umawiając się na spotkanie. Jak się okazało, zamiast małoletniego, do jego domu zapukali wczoraj, 16.09.br., policjanci. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego składanie za pośrednictwem systemów teleinformatycznych małoletniemu poniżej lat 15 propozycji seksualnych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony