Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoszcz: Ujęcie sprawców brutalnego okaleczenia 17-latka

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy doprowadzili do sądu dwóch podejrzanych o pozbawienie wolności i okaleczenie 17-latka. Do zdarzenia doszło 11 października 2005 r na bydgoskim Śródmieściu. Tam sprawcy - jeden znany poszkodowanemu - zwabili go do piwnicy. Uderzyli z tyłu w głowę, związali i ułożyli na skrzynkach wieszając za nogi na wbitym w ścianie haku.

Po czym popijając piwo i zażywając narkotyki oświadczyli mu, że jak skończą to obetną mu palec. I tak też zrobili. Siekierą obcięli poszkodowanemu część małego palca prawej dłoni, zamknęli piwnicę i wyszli. O tym czego dokonali opowiadali swoim kolegom z dzielnicy. Napomknęli też, że tak się rozliczają z "dłużnikami". Dzięki intensywnej pracy policjantów z pionu kryminalnego i zabezpieczonym dowodom na miejscu przestępstwa obydwaj sprawcy zostali w poniedziałek zatrzymani. Na wniosek Prokuratury i Policji sędzia Sądu Rejonowego w Bydgoszczy zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na trzy miesiące. Obydwaj mają po 17 lat.

Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Powrót na górę strony
Polska Policja