Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Naruszył nietykalność cielesną policjanta, znieważył i groził – trafił do aresztu

Data publikacji 22.09.2020

Lubińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, znieważenie oraz kierowanie wobec niego gróźb karalnych. Sprawca usłyszał już zarzuty za te przestępstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

W minionym tygodniu policjant wydziału prewencji pełniąc służbę na terenie Lubina, zauważył dobrze mu znanego z wcześniejszych interwencji 37-letniego mężczyznę, który spożywał alkohol w miejscu objętym zakazem. Funkcjonariusz wezwał więc lubinianina do zachowania zgodnego z prawem. Podczas legitymowania mężczyzna nagle uderzył funkcjonariusza w głowę. Podczas próby obezwładniania agresora, ten szarpał za mundur policjanta, powodując jego rozerwanie oraz groził pozbawieniem życia i znieważał. Ten sam policjant zatrzymywał agresora kilka dni wcześniej za kradzież dwóch beczek piwa z terenu hurtowni w Lubinie.

Reakcja interweniującego na miejscu patrolu była natychmiastowa. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy w Lubinie.

Usłyszał już zarzuty w tej sprawie, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres dwóch miesięcy. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony