Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Sara” na gorącym uczynku zatrzymała włamywaczy

Data publikacji 22.09.2020

Policyjny pies doprowadził swojego przewodnika do włamywaczy. Zaskoczeni mężczyźni podjęli próbę ucieczki, jednak bezskutecznie. Po krótkiej chwili zostali obezwładnieni i pod czujnym okiem Sary oczekiwali na drugi policyjny patrol. Za popełniony czym może grozić im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (21.09.2020 r.) w godzinach popołudniowych Przewodnik Psa Służbowego Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie otrzymał zgłoszenie, że na terenie nieczynnego kompleksu budynków doszło do włamania.

Przewodnik wraz ze swoim czworonożnym partnerem natychmiast przystąpili do sprawdzenia terenu. Idąc śladami włamywaczy, Sara natychmiast podjęła trop, i wspólnie ze swoim przewodnikiem doprowadziła do pomieszczenia, gdzie znajdowali się mężczyźni. Włamywacze zauważyli policjanta z psem, a następnie podjęli próbę ucieczki. Starszy aspirant Marcin Jaroszyński ostrzegł mężczyzn, że jeżeli się nie zatrzymają, użyje psa służbowego. Już po krótkiej chwili mężczyźni zostali obezwładnieni i pod czujnym okiem Sary oczekiwali na drugi policyjny patrol.

Zatrzymani odpowiedzą przed sądem za kradzież z włamaniem.

Policyjny czworonożny funkcjonariusz po raz kolejny wzorowo wywiązał się ze swoich zadań. Jeśli Ty również kochasz zwierzęta i chciałbyś, chciałabyś z nimi pracować tak jak nasi przewodnicy, to zapraszamy w nasze szeregi.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony