Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 22.09.2020

Policjant na co dzień służący w Komisariacie I Policji w Bielsku-Białej zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Stróż prawa w czasie wolnym od służby podróżował przez Gilowice w powiecie żywieckim, kiedy zauważył osobowego fiata. Jadący nim 70-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Mundurowy z Ogniwa Patrolowego Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej udowodnił swoją postawą, że policjantem jest się nawet w czasie wolnym od służby. W sobotę, 19.09.br., po południu, razem z żoną podróżował samochodem przez Gilowice w powiecie żywieckim. W pewnym momencie na jednej z ulic zauważył osobowego fiata punto, którego kierujący miał trudności z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Policjant używając klaksonu dawał znać kierującemu, aby się zatrzymał. Mundurowy nie miał pewności, czy starszy mężczyzna nie potrzebuje pomocy, a jego sposób jazdy nie jest wynikiem problemów zdrowotnych. Kierowca nie zareagował na sygnały i skręcił w boczną drogę. Wówczas policjant wyszedł ze swojego samochodu i dobiegł do odjeżdżającego wąską uliczką samochodu. Przez okno sięgnął za kierownicę, zatrzymał auto i wyjął kluczyki ze stacyjki. Wówczas wyczuł od 70-latka alkohol. Policjant zaczekał na przyjazd policjantów z żywieckiej drogówki, którzy sprawdzili stan trzeźwości. 70-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Teraz mężczyźnie grożą nawet 2 lata więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. O losie 70-latka zadecyduje niebawem sąd.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja