Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad rodzicami grozi mu 12 lat więzienia

Data publikacji 22.09.2020

Dzielnicowi ze Śródmieścia zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami. Mężczyzna bił, szarpał ich, wydzielał jedzenie, urządzał libacje alkoholowe, poniżał i wyzywał. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratora i usłyszał zarzuty. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z gdańskiego Śródmieścia kilka dni temu zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który stosował przemoc fizyczną i psychiczną nad rodzicami w wieku ponad 80 lat.

Z informacji, które zdobyli policjanci, wynikało, że 48-latek nadużywa alkoholu, urządza w domu libacje, poniża, wyzywa swoich najbliższych. Syn wydzielał też jedzenie swoim rodzicom albo w ogóle go nie podawał. Mężczyzna był też agresywny, bił, szarpał, popychał najbliższych, okradał z pieniędzy.

Policjanci przesłuchali wielu świadków i zebrali materiał dowodowy, który przekazali do prokuratury. Podejrzany mężczyzna został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad osobami nieporadnymi ze względu na ich wiek, stan psychiczny i fizyczny. Mężczyzna przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy, dlatego grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd, oceniając zebrany przez policjantów materiał dowodowy, zdecydował o aresztowaniu 48-latka. Policjanci przewieźli mężczyznę do aresztu, tam spędzi najbliższe miesiące.

Reagujmy na przemoc!

Każda osoba, która jej doznaje lub jest jej świadkiem, może bezpiecznie i w zaufaniu zgłosić fakt pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, m.in. dzwoniąc pod numer telefonu: 58 342 31 79. Problem przemocy, należy jak najszybciej zgłosić dzielnicowemu lub pod numerem 112.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony