Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał kierującego pod wpływem narkotyków

Data publikacji 24.09.2020

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Górze w czasie wolnym od służby zauważył samochód uderzający w szklaną wiatę przystanku autobusowego. Kierujący nim 19-latek odjechał z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusz bez chwili wahania ruszył za nieodpowiedzialnym kierowcą i zatrzymał go. Okazało się, że mężczyzna siedzący za kierownicą auta był pod wpływem narkotyków.

Funkcjonariusz pionu kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Górze, spędzając czas wolny w jednej z miejscowości powiatu górowskiego, zauważył, jak osobowe daewoo uderza w szklaną wiatę przystankową. Co więcej, sprawca zdarzenia nie zamierzał pozostać na miejscu i powiadomić odpowiednich służb, tylko wycofał pojazd, po czym odjechał, jak gdyby nic się nie stało. Policjant postanowił zareagować i ruszył za uciekinierem. O całym zajściu poinformował również dyżurnego właściwej miejscowo komendy.

Po krótkim pościgu uciekający mężczyzna zatrzymał swój pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Jednak zdeterminowany górowski stróż prawa nie dał za wygraną i zatrzymał skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcę. Jak się okazało, sprawcą zdarzenia drogowego był 19-letni mieszkaniec Wąsosza. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Interwencja policjanta spowodowała, że mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za swoje niebezpieczne zachowanie. Zatrzymany odpowie nie tylko za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego, ale również za szkody, które spowodował swoim autem. Będzie musiał również pożegnać się z prawem jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony
Polska Policja