Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowa zapobiegła tragedii

Data publikacji 24.09.2020

Bydgoszczanka groziła skokiem z Mostu Uniwersyteckiego. Na szczęście śródmiejska dzielnicowa odwiodła kobietę od próby samobójczej. Mieszkanka Bydgoszczy trafiła pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło po południu, wówczas dyżurny z bydgoskiego śródmieścia otrzymał informację o osobie, która siedzi za barierkami mostu Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy. Na miejsce natychmiast skierował znajdujący się w pobliżu patrol dzielnicowych. Aspirant Michał Kaczorowski i młodszy aspirant Joanna Wesołowska, przejeżdżając mostem, potwierdzili zgłoszenie. Za barierkami zauważyli kobietę. Funkcjonariusze zatrzymali się i próbowali do niej podejść. Niemniej jednak kobieta, stojąc na krawędzi za barierkami ochronnymi, kazała się im nie zbliżać, grożąc skokiem.

Dzielnicowa, dzięki dobrej komunikacji z kobietą, mogła podejść bliżej. Będąc już bardzo blisko, policjantka złapała kobietę za odzież i przyciągnęła do barierki. Mł. asp. Joanna Wesołowska, nie puszczając kobiety, zaczęła z nią rozmawiać na temat dręczących ją problemów. W tym czasie na miejsce przyjechała też straż pożarna. Funkcjonariusze czekali na odpowiedni moment do podjęcia reakcji. Dopiero po dłuższej rozmowie z policjantką, gdy kobieta się uspokoiła, mundurowi dostali sygnał od dzielnicowej, że mogą podejść. Wyciągnęli ją za barierki i posadzili w bezpiecznym miejscu. Młoda bydgoszczanka została oddana pod opiekę lekarzy.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony