Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Broń i amunicja zabezpieczona u 44-latka

Data publikacji 25.09.2020

Około 350 sztuk amunicji, broń długą, 4 sztuki broni krótkiej, 2 tłumiki oraz magazynki do broni krótkiej ujawnili i zabezpieczyli lubelscy policjanci na terenie posesji w gm. Głusk. Właścicielem okazał się 44-letni mieszkaniec posesji. Znalezisko trafiło już do laboratorium celem wykonania ekspertyzy. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, 24.09.2020 r., policjanci z trzeciego komisariatu wspólnie z kryminalnymi z komendy miejskiej pojechali na teren jednej z posesji w gminie Głusk. Z operacyjnych ustaleń wynikało, że mieszkający tam 44-letni mężczyzna może być w posiadaniu nielegalnej broni i amunicji. Mundurowi, przeszukując pomieszczenia gospodarcze i mieszkalne, natrafili na około 350 sztuk amunicji, broń długą, 4 sztuki broni krótkiej, 2 tłumiki oraz magazynki do broni krótkiej.

44-latek został zatrzymany, zaś broń i amunicja zostały przekazane do laboratorium celem wykonania ekspertyzy.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z trzeciego komisariatu. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie/js)

Powrót na górę strony