Aktualności

Dzielnicowy w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę z zakazem

Data publikacji 25.09.2020

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Łabiszynie mł. asp. Michał Tylak, w czasie wolnym od służby, wyeliminował z ruchu nietrzeźwego kierowcę. 32-letni mieszkaniec gminy Łabiszyn miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Młodszy aspirant Michał Tylak, w czasie wolnym od służby, jechał swoim prywatnym autem drogą wojewódzką 254. W pewnym momencie zauważył seata, którego sposób poruszania się był dość podejrzany. Dzielnicowy wiedział, że kierujący tym pojazdem ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Gdy mężczyzna zatrzymał się na jednej ze stacji paliw, policjant wykorzystał moment i odebrał mu kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę.

Przybyły na miejsce patrol sprawdził stan trzeźwości 32-latka. Okazało się, że mieszkaniec gminy Łabiszyn prowadził pojazd, mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości pomimo sądowego zakazu. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony
Polska Policja