Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki swojej wiedzy uratowali kolejne życie

Data publikacji 28.09.2020

Zielonogórscy policjanci sierżant sztabowy Gabriel Chabiniak i sierżant sztabowy Andrzej Moszko w ubiegłym tygodniu mieli bardzo trudną interwencję. Uratowali mężczyznę, który targnął się na swoje życie. Policjanci reanimowali nieprzytomnego do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Wielokrotnie piszemy o trudnych interwencjach, w których uczestniczą zielonogórscy policjanci. Najbardziej stresujące sytuacje to te kiedy zagrożone jest ludzkie życie. W ubiegłym tygodniu sierżant sztabowy Gabriel Chabiniak i sierżant sztabowy Andrzej Moszko opanowali swój stres i reanimowali nieprzytomnego mężczyznę, który targnął się na swoje życie. Policjanci po otrzymaniu polecenia od dyżurnego Komendy Miejskiej Policji, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, pojechali na jedno z zielonogórskich osiedli mieszkaniowych skąd wpłynęło zgłoszenie o próbie samobójczej młodego mężczyzny.

W mieszkaniu zastali kobietę, która rozpaczając podjęła już akcję reanimacyjną. Policjanci przejęli reanimację od roztrzęsionej partnerki mężczyzny. Prowadzili ratujące życie procedury do czasu przyjazdu załogi ratownictwa medycznego. Mężczyzna został przewieziony do zielonogórskiego szpitala.

(KWP w Gorzowie Wlkp / js)

Powrót na górę strony