Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań. Policjanci szybko odnaleźli starszego mężczyznę

Data publikacji 28.09.2020

Legniccy policjanci prowadzili poszukiwania za 86-latkiem, który opuścił szpital i nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną. Sytuacja była bardzo poważna, bowiem zaginiony miał problemy z pamięcią, poruszaniem się i wymagał stałej opieki. Dzięki sprawnym działaniom funkcjonariuszy mężczyzna został szybko odnaleziony i przekazany pod opiekę służbom medycznym.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, biorący udział w poszukiwaniach zaginionego seniora, bardzo szybko odnaleźli 86-latka. Dzięki intensywnym działaniom przeprowadzonym na terenie całego miasta, mundurowi na jednym z legnickich osiedli zauważyli leżącego na chodniku mieszkańca Lubina.

Mężczyzna z uwagi na problemy z pamięcią był zdezorientowany i zagubiony. Nie wiedział, gdzie się znajduje, a na chodniku położył się ze względu na pogorszenie stanu zdrowia. Stróże prawa natychmiast powiadomili służby medyczne, które zabrały 86-latka z powrotem do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Z placówki medycznej seniora odebrała rodzina, której przekazano go pod opiekę.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony