Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pożar naczepy na S-3. Policjanci w mundurach strażackich w akcji

Data publikacji 29.09.2020

Każdy z nich pracuje w innym wydziale. Łączy ich jednak wspólny mianownik – pasja i adrenalina. Dzielnicowy, policjant ruchu drogowego, funkcjonariusz prewencji. Wiedza, zaangażowanie i ogromna charyzma – tacy właśnie są nowosolscy i kożuchowscy policjanci. Potrafią pomagać, a co najważniejsze gotowi w każdej chwili do ratowania ludzkiego życia!

Nowosolska komenda może się pochwalić policjantami, którzy potrafią pomagać i ratować ludzie życie. Sierżant sztabowy Maciej Nowak – policjant ruchu drogowego, młodszy aspirant Adam Wachowski oraz posterunkowy Mateusz Skoneczy - policjant prewencji z Komisariatu Policji w Kożuchowie to ludzie o „dwóch twarzach”. Ich głównym zajęciem, które wykonują na co dzień jest służba w Policji. Jednak im nie wystarcza adrenaliny i nadwyżkę swojej energii poświęcają jako ochotnicy w Straży pożarnej w Nowym Miasteczku. Doświadczenie, skuteczność i profesjonalizm pozwalają na udzielanie pomocy poszkodowanym w zdarzeniach, na które jeżdżą podczas służby w Policji, a w czasie wolnym, podczas akcji strażackich.

W poniedziałek, 28 września br., funkcjonariusze z nowosolskiej komendy i komisariatu w Kożuchowie brali udział w akcji gaśniczej naczepy ciężarowej na drodze S-3 koło Nowej Soli. Pożar był niełatwy do ugaszenia, bo paliły się komponenty do produkcji styropianu. Tumany dymu długo wzbijały się w niebo. Jednak determinacja i doskonałe wyszkolenie pozwoliły na opanowanie sytuacji. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Oprócz Państwowej Straży Pożarnej z Nowej Soli, główną rolę dla nas  - funkcjonariuszy - odegrali właśnie policjanci, którzy w czasie wolnym od służby, jako ochotnicy gasili tak potężny żywioł. Jak mówią, służba w Policji i w Ochotniczej Straży Pożarnej dają im ogromną satysfakcję i motywują jeszcze bardziej do dalszego działania na rzecz drugiego człowieka. Tym bardziej jesteśmy dumni, że to właśnie „nasi ludzie” mają takie umiejętności. Dziękujemy!

(KWP w Gorzowie / mw)

 • paląca się naczepa na drodze S3">
 • Policjanci biorący udział w akcji gaśniczej na drodze S3">
 • Policjanci jako funkcjonariusze Ochotniczej Straży Pożarnej w akcji gaśniczej na drodze S3">
 • Wozy strażackie na drodze S3">
 • Policjanci w strażackich ubraniach w trakcie akcji gaśniczej na drodze S3
 • Policjanci w strażackich ubraniach w trakcie akcji gaśniczej na drodze S3
 • Policjanci w strażackich ubraniach w trakcie akcji gaśniczej na drodze S3
 • Trzej policjanci w strażackich ubraniach którzy brali udział w akcji gaśniczej na drodze S3
 • Trzej policjanci, którzy brali udział w akcji gaśniczej na S3">
 • umundurowany policjant stoi przy otwartych drzwiach radiowozu
 • umundurowany policjant za biurkiem, w ręku trzyma pismo
 • umundurowany policjant stoi przed policyjnym furgonem

Opis filmu: Pożar naczepy na S-3. Policjanci w mundurach strażackich w akcji

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.68 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja do filmu: Pożar naczepy na S3. Policjanci w mundurach strażackich w akcji

Pobierz plik Audiodeskrypcja do filmu: Pożar naczepy na S3. Policjanci w mundurach strażackich w akcji (format m4a - rozmiar 378.01 KB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony