Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyrok dla kierującego za brawurową jazdę na S-11

Data publikacji 30.09.2020

Zapadł wyrok w sprawie brawurowej jazdy kierującego, którego zatrzymali do kontroli drogowej policjanci szczecineckiej grupy SPEED. Kierujący pojazdem osobowym marki Audi jechał z prędkością rażąco przekraczającą dozwoloną w tym miejscu - 120 km/h. W pewnym momencie jego pojazd osiągnął prędkość 247 km/h. Policjanci zatrzymali 20-latkowi prawo jazdy, a sprawę skierowali do sądu.

Na początku lipca 2020 roku policjanci ze szczecineckiej grupy SPEED pełnili służbę na obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi S-11, z wykorzystaniem radiowozu nieoznakowanego wyposażonego w wideorejestrator. W pewnym momencie zauważyli kierującego jadącego z dużą prędkością. Pojechali za nim, dokonując pomiaru jego prędkości. Kierujący pojazdem marki Audi jechał z prędkością rażąco przekraczającą obowiązujące w tym miejscu ograniczenie do 120 km/h. W wyniku przeprowadzonego pomiaru policjanci ustalili, że kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 127 km/h mając na liczniku 247 km/h.

Patrol drogówki zatrzymał kierującego do kontroli drogowej. Za kierownicą zastali 20-letniego mieszkańca powiatu złotowskiego. W związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, a jednocześnie spowodowaniem zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla innych uczestników ruchu policjanci zadecydowali o zatrzymaniu prawa I skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Wczoraj w Sądzie Rejonowym w Szczecinku zapadł wyrok w tej sprawie. Kierujący został uznany za winnego popełnionych wykroczeń. Sąd ukarał go karą grzywny w wysokości 2 500 złotych oraz obciążył kosztami postępowania sądowego. 20-latek stracił także prawo jazdy na okres 10 miesięcy.

(KWP w Szczecinie / kp)

 

Powrót na górę strony