Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poważne skutki „podróżowania w bagażniku”

Data publikacji 01.10.2020

17-letni chłopak z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala, po tym jak samochód kierowany przez 18-latka uderzył w drzewo. Jak ustalili policjanci, 17-latek dla żartów, podróżował w bagażniku seata.

Do tego niecodziennego, ale bardzo poważnego w skutkach wypadku drogowego doszło 30 września 2020 roku o godzinie 21:25, w jednej z miejscowości w gminie Sławno, w powiecie opoczyńskim. Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że 18-letni kierowca seata nie dostosował prędkości do trudnych warunków drogowych, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad samochodem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W pojeździe z kierowcą podróżowało jego dwóch kolegów w wieku 17 i 18 lat.

Jak się okazało, młodszy z chłopców dobrowolnie wsiadł do bagażnika seata i w takich warunkach zgodził się na wspólną podróż. Niestety  w wyniku silnego uderzenia, nastolatek wypadł z bagażnika samochodu. Chłopak  został poważnie ranny. Z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Pozostałym uczestnikom wypadku nic się nie stało. Młody kierowca był trzeźwy.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi opoczyńska Policja.

Przypominamy, że  kierowca ponosi odpowiedzialność za przewóz osób. Pasażer może jechać jedynie w miejscu przeznaczonym dla pasażera, zgodnie z warunkami technicznymi pojazdu.

Apelujemy o rozsądek. Przypominamy, że śliska nawierzchnia drogi znacząco utrudnia bezpieczną jazdę. Warto o tym pamiętać i jeździć  wolniej.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony