Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oprócz suplementów diety produkowano leki na potencję

Data publikacji 02.10.2020

Policjanci zatrzymali 42-letnią mieszkankę województwa mazowieckiego. Podczas przeszukania posesji kryminalni z komendy wojewódzkiej ujawnili i zabezpieczyli blisko 200 tabletek na potencję, kilka worków foliowych z zawartością blistrów a także maszyny służące do produkcji tabletek i opakowań. Kobieta usłyszała zarzuty dotyczące naruszenia ustawy prawo farmaceutyczne. Grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wspierani przez funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą weszli na teren jeden z posesji w województwie mazowiecki. Z ustaleń policjantów wynikało, że firma zajmująca się produkcją i sprzedażą w sieci Internet suplementów diety prowadzi dodatkowo nielegalną działalność. Na terenie zakładu wytwarzane były również środki na potencję. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli blisko 200 sztuk takich tabletek oraz substancję służące do ich produkcji, które znajdują się w urzędowym wykazie produktów leczniczych.

                   tabletki w blistrach

Dodatkowo zabezpieczono kilka worków foliowych z zawartością blistrów a także maszyny służące do produkcji między innymi tabletkarkę, powlekarkę do tabletek, mieszalnik substancji, blistkarkę, sprzęt komputerowy oraz dokumentację świadcząca o prowadzeniu nielegalnej działalności.

42-letnia kobieta została zatrzymana. Usłyszała zarzuty dotyczące naruszenia ustawy prawo farmaceutyczne. W myśl zapisów ustawy kto wytwarza sfałszowany produkt leczniczy lub sfałszowaną substancję czynną podlegać może karze pozbawienia wolności do lat 5. Tej samej karze podlega osoba, która dostarcza lub udostępnia odpłatnie albo nieodpłatnie sfałszowany produkt leczniczy lub sfałszowaną substancję czynną.

podinspektor Renata Laszczka -Rusek

  • tabletki leżące w pudełku
  • tabletki trzymane w rękawicy
  • zabezpieczone maszyny do produkcji leków na potencję
  • worki z blistrami
  • maszyna do produkcji tabletek
  • maszyna do produkcji tabletek
Powrót na górę strony