Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wodniacy wyciągnęli z wody ojca z dzieckiem

Data publikacji 04.10.2020

Dzięki błyskawicznej reakcji policyjnych wodniaków i strażników miejskich nie doszło do tragedii. Funkcjonariusze pełniący służbę nad Zalewem Zemborzyckim udzielili pomocy dwóm osobom, którym wywróciła się łódka. 37-latek oraz jego 8-letni syn zostali przetransportowani na brzeg, gdzie została im udzielona pomoc przez strażaków i ratowników medycznych.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (04.10.2020 r.) tuż przed godziną 11:00 nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. Policyjni wodniacy z Posterunku Wodnego oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej zauważyli jak na akwenie wodnym wywróciła się łódka typu wiosłowego, z której dwie osoby wypadły do wody.

Dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii. Mundurowi wyciągnęli z wody na swoje łodzie 37-latka oraz jego 8-letniego syna i przetransportowali ich na brzeg. Tam strażacy i ratownicy medyczni udzielili im pomocy. Na szczęście zarówno ojcu jak i dziecku nic się nie stało, a wpływ na to miał na pewno fakt, że obaj mieli na sobie kamizelki ratunkowe. Funkcjonariusze wydostali na brzeg również ich łódkę.

(KWP w Lublinie / mk)

Powrót na górę strony