Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali kobietę, która chciała popełnić samobójstwo

Data publikacji 05.10.2020

Policjanci z Lubska wspomagani przez kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie, a także strażaków ochotników i funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubsku, prowadzili poszukiwania mieszkanki powiatu żarskiego, która miała pójść do lasu i tam odebrać sobie życie. W efekcie mundurowi odnaleźli ją w mieszkaniu, do którego weszli przez wyważone drzwi. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy, ponieważ kontakt z nią był utrudniony.

W niedzielę, 4 października br., po południu, do dyżurnego lubskiego komisariatu Policji wpłynęło zgłoszenie o kobiecie, która zaginęła. Według informacji przesłała ona wiadomość do brata oraz koleżanki, z której wynikało, że chce odebrać sobie życie w lesie.

Komendant Powiatowy Policji w Żarach ogłosił alarm i rozpoczęła się akcja poszukiwawcza. Natychmiast do działań  przystąpili mundurowi z Komisariatu Policji w Lubsku, których wsparli kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubsku oraz strażacy ochotnicy z Chocicza i Brodów. Zaangażowano do działań przewodnika z psem tropiącym, a także wykorzystano kamerę termowizyjną z uwagi na zapadający zmrok. Sprawdzano miejsca, w których mogła przebywać kobieta. Wspólnie z rodziną przeszukano jej miejsce zamieszkania, rozpytano osoby mieszkające w pobliżu oraz przeszukano lasy.

Tuż przed godziną 20:00 policjanci ponownie udali się do miejsca zamieszkania kobiety. Drzwi jednak były zamknięte od środka. Po ich wyważeniu na łóżku mundurowi znaleźli zaginioną kobietę, która była przytomna, jednak nie można było nawiązać z nią kontaktu. Na szczęście pomoc przyszła na czas i mieszkanka powiatu żarskiego trafiła pod specjalistyczną opiekę medyczną.

(KWP w Gorzowie Wlkp/js)

Powrót na górę strony