Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze po raz kolejny uratowali ludzkie życie

Data publikacji 05.10.2020

Mundurowi kolejny raz udowodnili, że życie ludzkie jest dla nich najważniejsze i zapobiegli tragedii po tym, jak w minionym tygodniu do ciechanowskiej komendy Policji wpłynęło zgłoszenie, że na torach kolejowych przebywa 17-latek i chce popełnić samobójstwo.

Około godz. 9:30, w miniony piątek 02.10.br., Komenda Policji otrzymała zgłoszenie o tym, że 17-letni mężczyzna stoi na torach i chce popełnić samobójstwo. Dyżurny jednostki szybko wysłał na miejsce funkcjonariuszy, gdzie po przeszukaniu terenu, przy torach znaleziono 17-latka, który oświadczył, że nie miał zamiaru wywołać takiego zamieszania i nie zrobiłby sobie krzywdy. Dzięki pedagogowi szkolnemu oraz znajomym nastolatka, którzy natychmiast powiadomili służby ratunkowe o zdarzeniu i sprawnie przeprowadzonej interwencji, 17-latkowi nic się nie stało.

Pamiętajmy o tym, aby nie pozostawać obojętnym w takich sytuacjach. Pomimo tego, że w życiu społecznym problem samobójstw wciąż pozostaje tematem tabu, nie należy lekceważyć informacji od osób, które w jakikolwiek sposób deklarują chęć odebrania sobie życia.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony