Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Już 8 razy oddał osocze po pokonaniu COVID-19

Data publikacji 07.10.2020

Policjant Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie jest honorowym krwiodawcą od 1996 roku. Od tego czasu wielokrotnie oddawał krew. Po przechorowaniu COVID-19 już ośmiokrotnie oddał osocze „ozdrowieńca” dla chorych na koronawirusa.

Od kilku miesięcy społeczeństwo całego świata walczy z koronawirusem, szukając rozwiązań i leków, które pomogą pokonać chorobę. Jednym ze sposobów pomocy w walce z chorobą jest podanie choremu osocza „ozdrowieńca”.

Wiedział o tym policjant z komisariatu na bydgoskim Błoniu, który w kwietniu 2020 roku chorował na Covid-19. Sam wówczas przebywał w szpitalu i potrzebował wsparcia medycznego. Funkcjonariusz jest czynnym dawcą krwi więc pomaganie innym, nie jest mu obce. Po wyzdrowieniu bez chwili wahania zgłosił się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy i oddał osocze „ozdrowieńca”. Od tego czasu już ośmiokrotnie oddał je dla chorych.

Zaznaczyć należy, że osocze nie każdej wyleczonej osoby nadaje się do leczenia najciężej chorych, chodzi o ilość posiadanych przeciwciał. Jednak badania laboratoryjne potwierdziły, że osocze policjanta z wydziału kryminalnego z Błonia doskonale nadaje się do leczenia osób zarażonych koronawirusem, które ciężko przechodzą objawy choroby. Policjant zapewnia, że będzie je oddawał tak długo, jak tylko będzie to możliwe. Ma już wyznaczony kolejny termin jego oddania na 22.10.2020 r.

Funkcjonariusz jest honorowym krwiodawcą od 1996 roku. Został odznaczony przez PCK Odznaką „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia” oraz odznaką „Honorowego Dawcy Krwi I stopnia”.

(KWP w Bydgoszczy/js)

Powrót na górę strony