Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyszła z domu i nie potrafiła wrócić

Data publikacji 07.10.2020

Gorzowscy policjanci szybko odnaleźli starszą, schorowaną kobietę, która wyszła w kapciach z domu i nie potrafiła do niego samodzielnie wrócić. Do poszukiwań ruszył także przewodnik z psem. Informacja trafiła do kierowców taksówek i miejskiego zakładu komunikacji. Policjanci zauważyli 79-latkę na jednej z ulic w centrum miasta. Kobieta była bardzo wdzięczna za pomoc.

Funkcjonariusze z Gorzowa Wielkopolskiego we wtorek, 6 października br., około godziny 14:00 otrzymali informacje od zaniepokojonego mężczyzny o zaginięciu żony. Kobieta miała wyjść sama z domu, a ponieważ jest schorowana, istniało duże prawdopodobieństwo, że nie będzie potrafiła samodzielnie wrócić. Informacja o poszukiwaniach 79-latki trafiła do patroli, które były w mieście. Zaangażowano także przewodnika z psem. Dyżurni gorzowskiej jednostki mają wypracowane procedury działania, które pomagają w poszukiwaniach. W podobnych przypadkach informują korporacje taksówkarskie oraz kierowców miejskich zakładów komunikacji. Niejednokrotnie już ten tryb działania zdawał egzamin.

Policjanci, wiedzieli jak kobieta wygląda oraz w jakiej odzieży prawdopodobnie wyszła. 79-latka swój dom opuściła w kapciach. Funkcjonariusze sprawdzili kilkanaście ulic w centrum miasta. Po niespełna godzinie zauważyli kobietę na ulicy 30 Stycznia. 79-latce nic się nie stało, ale jak sama przyznała, zabłądziła i nie potrafiła wrócić do swojego domu. Była wdzięczna policjantom za pomoc. Dzięki funkcjonariuszom wróciła do domu i została przekazana pod opiekę bliskich.

(KWP w Gorzowie Wlkp/js)

Powrót na górę strony