Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczeciński policjant udzielił seniorce pomocy przedmedycznej

Data publikacji 07.10.2020

To była naturalna, szybka reakcja. Nie było miejsca na zastanawianie się – skromnie podsumował swoją interwencję policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, sierż. sztab. Patryk Szwabowicz, który wczoraj po południu w czasie wolnym od służby udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej kobiecie, która po upadku doznała urazu głowy.

Zdarzenie miało miejsce na parkingu jednego z marketów na terenie Szczecina. Sierżant sztabowy Patryk Szwabowicz podczas zakupów usłyszał krzyk. Zauważył dwie starsze kobiety, z których jedna leżała na ziemi i krwawiła. Funkcjonariusz bez zastanowienia ruszył w kierunku osób. Jak się okazało, 84-letnia kobieta podczas przemieszczania pieszo utraciła równowagę i w trakcie upadku uderzyła głową w kostkę brukową, doznając urazu i krwotoku zewnętrznego.

Policjant natychmiast zaczął działać, m.in. wykonał badanie urazowe, następnie założył opatrunek na ranę, zabezpieczył przed wyziębieniem. Funkcjonariusz do chwili przybycia załogi karetki pogotowia monitorował stan kobiety. Seniorka została przekazana medykom i przewieziona do szpitala na badania pourazowe.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony