Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował zmusić policjanta do odstąpienia od wykonywanych czynności - zapłaci ponad 15 tys. zł kary

Data publikacji 07.10.2020

Ponad 15 tysięcy złotych musi zapłacić 24-latek, który we wrześniu 2018 roku został zatrzymany przez policjantów z Jeleniej Góry i strażników leśnych w Sosnówce w powiecie jeleniogórskim. Mężczyzna próbował wjechać w funkcjonariuszy i w ten sposób zmusić ich do odstąpienia od wykonywanych czynności służbowych. Dodatkowo motocyklista został ukarany za nielegalny wjazd do lasu, płoszenie zwierząt oraz niszczenie przyrody.

9 września 2018 roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie ze Strażą Karkonoskiego Park Narodowego, Strażą Leśną Nadleśnictw w Kowarach, Szklarskiej Porębie, Lwówku Śląskim, Jaworze i Złotoryi kolejny raz prowadzili w kotlinie jeleniogórskiej działania skierowane przeciwko kierującym quadami i motocyklami crossowymi, którzy wjeżdżając do lasu, łamią obowiązujące w tym zakresie przepisy.

W trakcie działań mundurowi zauważyli w kompleksie leśnym w Sosnówce młodego mężczyznę na motocyklu crossowym. Postanowili go zatrzymać, jednak kierowca jednośladu rozpoczął ucieczkę, podczas której próbował wjechać w funkcjonariuszy, aby w ten sposób zmusić ich do odstąpienia od wykonywanych czynności. 24-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego został szybko zatrzymany i odpowiadał przed sądem za swoje zachowanie. Po 2 latach zapadł wyrok, zgodnie z którym mężczyzna musi zapłacić łącznie ponad 15 tysięcy złotych za próbę zmuszenia funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności prawnych oraz za pozostałe wykroczenia, czyli nielegalny wjazd do lasu, płoszenie zwierząt oraz niszczenie przyrody.

Ujawnianie wykroczeń w kompleksach leśnych, a w konsekwencji eliminowanie tego zjawiska, jest głównym celem zawiązanej współpracy pomiędzy jeleniogórską Policją, Karkonoskim Parkiem Narodowym i okolicznymi nadleśnictwami. Mundurowi wspólnie prowadzą działania skierowane przeciwko osobom szalejącym na quadach oraz motocyklach po lasach i górskich szlakach.

(KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony