Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Oddaje krew z chęci niesienia pomocy innym ludziom..” – mówi dzielnicowy z Juraty

Data publikacji 07.10.2020

„Oddaję krew z chęci niesienia pomocy innym ludziom. Dla mnie to minimalny wysiłek, a dla kogoś potrzebującego, np. rannego w wypadku, może to być decydujące dla zdrowia i życia..” – mówi dzielnicowy z Juraty sierż. szt. Mariusz Darga, który otrzymał odznakę „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

Pierwszy krok, którym jest podjęcie decyzji o oddaniu krwi i staniu się krwiodawcą, jest początkiem wspaniałej drogi do osiągnięcia satysfakcji. Uczucie to zradza się ze świadomości tego, że oddana krew może uratować inne ludzkie życie. Dawcy zwiększają również własne bezpieczeństwo, bo już przy pierwszym oddaniu krwi poznają swoją grupę krwi, a ta informacja jest bardzo ważna.

Sierż. szt. Mariusz Darga dzielnicowy z Komisariatu Policji w Juracie służy 12 lat, każdego dnia dbając o bezpieczeństwo innych osób. Od początku pracy w Policji dzielnicowy oddaje krew potrzebującym. Za swoje poświęcenie otrzymał odznakę „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane przez Ministra Zdrowia honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

Dzielnicowy przekazał już prawie 30 litrów tego niezastąpionego płynu. Policjant przyznaje, że wszelkie odznaczenia są miłe, ale nie robi tego dla własnych korzyści czy przywilejów. „Oddaję krew z chęci niesienia pomocy innym ludziom. Dla mnie to minimalny wysiłek, a dla kogoś potrzebującego, np. rannego w wypadku, może to być decydujące dla zdrowia i życia. Krwi nie można wyprodukować, więc jedyną drogą na jej zapotrzebowanie jest oddanie jej przez drugą osobę...” – mówi dzielnicowy.

Serdecznie gratulujemy!

(KWP w Gdańsku / mw)

  • sierż. szt. Mariusz Darga w mundurze
  • Granatowa okładka Legitymacji Honorowego Dawcy Krwi Zasłużonego dla Zdrowia Narodu z godłem Polski. W  środku  napis: Zasłużony Honorowy Dawca Krwi Mariusz Darga odznaczony został odznaką Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Pod spodem widnieje pieczątka. Z upoważnienia Ministra Zdrowia podpisane przez Podsekretarza Stanu Sławomira Gadomskiego.
Powrót na górę strony