Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na urlopie odzyskał skradziony samochód i zatrzymał podejrzanego o jego kradzież

Data publikacji 07.10.2020

Policjant z komisariatu w Kruszynie podczas urlopu wypoczynkowego odzyskał samochód skradziony na terenie Legnicy. Wspólne działania z funkcjonariuszami będącymi w służbie przyniosły ponadto efekt w postaci zatrzymania osoby podejrzanej o dokonanie tego czynu. Sprawcy za kradzież pojazdu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Kruszynie w trakcie urlopu wypoczynkowego ustalił, że na terenie gminy Warta Bolesławiecka znajduje się samochód pochodzący z kradzieży. Policjant, współpracując z mundurowymi będącymi w służbie, odzyskał pojazd o wartości 8 tysięcy złotych, który został skradziony na terenie Legnicy. Sprawca pod pozorem przeprowadzenia jazdy próbnej, wybrał się na wyjątkowo długą przejażdżkę autem, które rzekomo chciał kupić. Pokonując cudzym samochodem kilkadziesiąt kilometrów, pojechał wraz z pasażerką m.in. do sklepu.

Oprócz odzyskania utraconego pojazdu, funkcjonariusze z Kruszyna zatrzymali również osobę podejrzaną o dokonanie kradzieży. 34-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego został przekazany policjantom z Legnicy w celu w wykonania z nim czynności.

Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony