Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Golden Dream i Kontusz już wkrótce na szczecińskich ulicach

Data publikacji 08.10.2020

Policyjne konie oraz jeźdźcy nieustannie się się szkolą i przechodzą testy kwalifikujące je do specjalistycznej pracy. Jest to niezbędne ponieważ wierzchowce codziennie pełnią służbę tak jak i inni funkcjonariusze. Konie zdały test pozytywnie i teraz będą mogły pracować przy zabezpieczaniu imprez masowych.

W dniach 05-06.10.2020 r. powołana komisja, składająca się z przedstawicieli Wydziału Prewencji Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, policyjnego instruktora jeździectwa z Sekcji Konnej Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz lekarza weterynarii, przeprowadziła zajęcia, których celem było sprawdzenie przygotowania koni do działania w codziennej służbie patrolowej w ruchu miejskim oraz zabezpieczaniu imprez masowych o małym stopniu ryzyka.

Po przeprowadzeniu specjalistycznych ćwiczeń związanych z ujeżdżeniem oraz skokami przez przeszkody oraz sprawdzeniu zachowania koni oraz ich reakcję na bodźce rozpraszające [ruch uliczny, hałas, sygnały świetlne i dźwiękowe, wybuch petard, przepychanie pozornika, itp.] powołana komisja uznała, że Golden Dream i Kontusz wykazały się niebywałą odwagą a ich jeźdźcy umiejętnościami umożliwiającymi na wykorzystanie koni w codziennych działaniach realizowanych przez sekcję konną.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • policyjni jeźdźcy na dwóch koniach
  • dwaj policyjni jeźdźcy jadą na koniach
  • dwaj policyjni jeźdźcy na koniach przejeżdżają przez tumany dymu z palącej się sterty siana
  • dwaj policyjni jeźdźcy na koniach przejeżdżają przez tumany dymu z palącej się sterty siana
  • dwaj policyjni jeźdźcy na koniach
Powrót na górę strony