Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc przyszła na czas

Data publikacji 08.10.2020

Policjanci z Kostrzyna nad Odrą szybko dotarli do mężczyzny, który pożegnał się z bliskimi i miał zamiar odebrać sobie życie. Funkcjonariusze znaleźli w okolicach mostu kolejowego najpierw jego rzeczy i rower, a chwilę później zauważyli młodego mężczyznę. Dzięki interwencji policji została mu udzielona niezbędna pomoc lekarska.

Funkcjonariusze kostrzyńskiego komisariatu w środę (7.10.2020 r.) po godzinie 20.00 otrzymali informację o mężczyźnie, który chce odebrać sobie życie. O swojej decyzji 22-latek miał poinformować bliskich. To spowodowało, ze do działań szybko ruszyli policjanci. Wiedzieli, że w podobnych interwencjach o życiu decyduje każda minuta. Udało się ustalić miejsce, w którym młody mężczyzna może się znajdować. Po kilku chwilach mundurowi byli już w okolicy mostu kolejowego. Policjanci sprawdzili także między innymi miejsce jego zamieszkania.

Patrol będący w rejonie Warty znaleźli rower i plecak, w którym znajdowały się dokumenty 22-latka. Funkcjonariusze zauważyli w tej okolicy mężczyznę, ale okazało się, że był to kolega, który zaniepokojony pożegnalnymi wiadomościami postanowił także go poszukać. Po chwili policjanci zauważyli mężczyznę, który odpowiadał ustalonemu rysopisowi. Na miejsce wezwano pogotowie, które zajęło się 22-latkiem. Dzięki sprawnemu działaniu służb pomoc przyszła na czas.

Choć każda interwencja jest inna, to w podobnych sytuacjach policjanci wiedzą jak działać. Wypracowane przez lata służby procedury działania dają pewność, że funkcjonariusze działają w sposób profesjonalny i skuteczny. W sytuacjach zagrożenia życia liczy się każda minuta. Policjanci w krótkim czasie podejmują wiele decyzji, które decydują o powodzeniu interwencji. Kolejny raz udowadniają, że radzą sobie z tym doskonale.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

Powrót na górę strony