Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant uratował życia 9-miesięcznego chłopca

Data publikacji 09.10.2020

Policjant z wydziału kryminalnego słupskiej komendy jadąc samochodem, zauważył jak na ulicy stoi roztrzęsiona kobieta trzymająca na rękach syna. Policjant ustalił, że dziecko nie oddycha i przystąpił do udzielenia pomocy medycznej. O bohaterskiej postawie funkcjonariusza można było przeczytać wieczorem w podziękowaniach, jakie na lokalnym portalu internetowym zamieścił brat chłopca.

Do zdarzenia doszło wczoraj (8.10.2020 r.) około godziny 14.30 w Słupsku na ulicy Anny Łajming. Funkcjonariusz z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku jadąc samochodem, na jezdni zauważył zapłakaną i wołającą o pomoc kobietę. Okazało się, że jej 9-miesięczne dziecko przestało oddychać. Policjant pochylił dziecko głową ku dołowi i klepiąc po plecach, próbował odblokować drogi oddechowe. Szczęśliwie po chwili powróciły czynności życiowe u dziecka.

Policjant wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe i przekazał dziecko wyspecjalizowanym służbom medycznym. Dzięki udzieleniu skutecznej pomocy wszystko dobrze się skończyło. Informacja z podziękowaniem za uratowanie życia ukazała się wieczorem w Internecie.

(KWP w Gdańsku / kp)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony