Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Izi wraz z przewodnikiem wzięła udział w Światowym Dniu Zwierząt

Data publikacji 09.10.2020

Na co dzień dzielnie służy u boku swojego przewodnika – asp. Grzegorza Krajewskiego, jest odważna, czujna i nie pozwoli uciec nawet najszybciej biegającemu przestępcy. Mowa tu oczywiście o policyjnym psie Izi, która służy w Komendzie Miejskiej Policji w Świnoujściu. Pokaz swoich umiejętności zaprezentowała podczas obchodzonego w Świnoujściu Światowego Dnia Zwierząt.

Izi to owczarek belgijski, który w Komendzie Miejskiej Policji w Świnoujściu służy już 5 lat. Z okazji organizowanego w Świnoujściu Światowego Dnia Zwierząt, Izi wraz ze swoim przewodnikiem wzięła udział w specjalnym pokazie, podczas którego nie zabrakło emocji, ponieważ Izi miała za zadanie obezwładnić ubranego w specjalny strój pozoranta, który najpierw nie wykonuje poleceń, a następnie próbuje ucieczki. Czworonożny funkcjonariusz Policji w zaledwie kilka sekund dogonił uciekającego pozoranta i obezwładnił go.

Po emocjonującym pokazie, Izi oraz jej przewodnik weszli na scenę, gdzie asp. Grzegorz Krajewski nie tylko odpowiedział na pytania innych właścicieli czworonogów, ale także opowiedział o procesie rekrutacji i szkoleniu policyjnego psa.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony