Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 10.10.2020

Mężczyźni, zatrzymani przed policjantów do sprawy usiłowania zabójstwa, aresztowani. Podejrzani usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Sąd zdecydował o aresztowaniu obu podejrzanych.

Przypomnijmy: do przestępstwa doszło w minioną sobotę (03.10.20 r.) nad ranem przy ulicy Nadrzecznej w Bydgoszczy. Wówczas dyżurny policji z Błonia otrzymał informację, że za wiaduktem kolejowym ma leżeć osoba wzywająca pomocy. Na miejsce został skierowany patrol. Tam policjanci zastali zgłaszającego oraz mężczyznę z obrażeniami ciała.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z Błonia oraz z komendy miejskiej w Bydgoszczy. Policjanci zaczęli zbierać informacje na temat zdarzenia. Krok po kroku analizowali zgromadzony materiał. Praca policjantów doprowadziła do wytypowania dwóch podejrzewanych. Kryminalni zatrzymali do sprawy 42 i 31-latka.

W czwartek (8.10.20 r.) 42-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie oskarżyciel przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa. W piątek (9.10.2020) przed obliczem prokuratora stanął drugi z zatrzymanych. 31-latek również usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Ostatecznie sąd zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące 42-latka, a na 2 miesiące 31-latka. Śledztwo dotyczące usiłowanie zabójstwa prowadzą policjanci z Bydgoszczy pod nadzorem prokuratora.

Powrót na górę strony