Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca uciekł po zderzeniu. W organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu

Data publikacji 12.10.2020

Gorzowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który uderzył w skrzynkę telekomunikacyjną, a także w inny pojazd. Mężczyzna nie pozostał jednak na miejscu. Funkcjonariusze zebrali informacje i zatrzymali mężczyznę na jednej z ulic. W organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w gorzowskiej komendzie.

W niedzielę, 11 października br., około godziny 9:00 policjanci otrzymali informacje o kolizji, do której doszło na skrzyżowaniu ulicy Kobylogórskiej i Gnieźnieńskiej. Na miejsce przyjechał patrol ruchu drogowego, który potwierdził, że kierowca fordem uderzył w skrzynkę telekomunikacyjną, a następnie w kierującego renault. Okazało się, że osoba wskazana jako sprawca tej sytuacji, oddaliła się z miejsca. Policjanci zebrali niezbędne informacje. Wskazanego mężczyznę zatrzymali na ulicy Gnieźnieńskiej. Funkcjonariusze od razu zauważyli, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Badanie tylko to potwierdziło. 41-latek z forda miał w swoim organizmie ponad 3,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany w gorzowskiej komendzie, stracił prawo jazdy, a jego pojazd odholowano. Gdy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Gorzowscy policjanci od początku roku zatrzymali już ponad 120 osób, które kierowały pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Funkcjonariusze nie odpuszczają w swoich staraniach o wyższy poziom bezpieczeństwa na drogach. W tym roku policjanci ruchu drogowego gorzowskiej komendy przebadali na zawartość alkoholu 50 tysięcy kierowców. Funkcjonariusze wiedzą doskonale, że jazda w stanie nietrzeźwości to ogromne zagrożenie dla każdego uczestnika ruchu drogowego. Dlatego policjanci zapowiadają, że kontroli będzie więcej.

(KWP w Gorzowie Wlkp/js)

Powrót na górę strony