Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby udaremnili zabicie dwóch szczeniaków

Data publikacji 12.10.2020

W sobotę małżeństwo policjantów w czasie rekreacyjnej przejażdżki rowerami udaremniło zabicie dwóch szczeniaków. Nietrzeźwy mężczyzna usiłował udusić je w foliowej torbie. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji pary policjantów, zwierzaki przeżyły i są bezpieczne. Natomiast sprawca został zatrzymany. Szczeniakami zaopiekowała się czuła na cierpienie zwierząt para funkcjonariuszy.

W sobotę małżeństwo postanowiło aktywnie spędzić wolny czas wybierając się na rowerową przejażdżkę po okolicy. W jednej z miejscowości na terenie gminie Nowodwór zauważali, iż mężczyzna usiłuje zabić dwa małe szczeniaki, dusząc je w foliowej torbie. Funkcjonariusze próbę tą skutecznie udaremnili a na miejsce wezwali miejscowych  policjantów.  Sprawca  40-letni mieszkaniec gminy Nowodwór został zatrzymany. W chwili zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości. Teraz odpowie przed Sądem za znęcanie się nad zwierzętami, grozi mu nawet do 3 lat więzienia. Szczeniakami zaopiekowała się czuła na cierpienie zwierząt para funkcjonariuszy.

Oboje małżonkowie są funkcjonariuszami policji, on służy w Komendzie Powiatowej Policji w Otwocku, ona na co dzień pracuje w  Komendzie Stołecznej Policji.

starszy aspirant Radosław Żmuda     

Powrót na górę strony