Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzeźwo myślę - trzeźwo jeżdżę

Data publikacji 30.05.2006

Policjanci ruchu drogowego biorą udział w akcji społecznej "Trzeźwo myślę - trzeźwo jeżdżę". Jej organizatorami są: Fundacja Krzysztofa Hołowczyca "Kierowca Bezpieczny" i krajowy duszpasterz kierowców ks. Marian Midura.

Akcja skierowana jest do młodzieży szkół średnich i ma na celu ostrzeżenie młodych ludzi przed konsekwencjami jazdy pod wpływem alkoholu. Dzisiaj o godzinie 12.30 na placu przed Ratuszem w Giżycku rozpocznie się festyn związany z akcją. Dla młodzieży przygotowano konkursy; odbędzie się również rozmowa z policjantem na temat zagrożeń związanych z jazdą w stanie nietrzeźwości. Podobne festyny odbędą się jeszcze w czerwcu w Szczytnie i Mrągowie.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. W ubiegłym roku policjanci na drogach naszego regionu zatrzymali 8181 nietrzeźwych kierujących. Spośród 1927 wypadków, do jakich doszło w tym czasie, 205 spowodowali nietrzeźwi kierujący.

Również minionej doby na drogach naszego regionu policjanci zatrzymywali nietrzeźwych kierujących.

Ponad 3 promile alkoholu miał kierowca Poloneza zatrzymany przez policjantów w Starej Różance w powiecie kętrzyńskim. 47-letniemu Michałowi S. zatrzymano prawo jazdy.

W Kajkowie koło Ostródy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który kierował Volkswagenem Passatem mimo orzeczonego zakazu. Podczas wczorajszej kontroli 39-letni Adam M. miał w wydychanym powietrzu ponad 1 promil alkoholu.

Około godziny 20.00 w Wydminach do kontroli zatrzymany został nietrzeźwy rowerzysta. Badanie wykazało w organizmie 34-letniego Marka B. ponad 3 promile alkoholu.

Ponad 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca, który spowodował kolizję drogową.

Po godzinie 21.00 drogą nr 41 gm. Stawiguda samochodem marki Ford Scorpio jechał Tomasz K. Nagle zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku Nissanem. Na miejsce kolizji przyjechali policjanci z drogówki. Obaj kierowcy zostali przebadani alkotestem. Jak się okazało sprawca zdarzenia drogowego był pijany, miał ponad 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Tomaszowi K. zatrzymano prawo jazdy.

Powrót na górę strony