Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 13.10.2020

Namysłowski policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Pijany 36-latek jechał pod prąd w centrum miasta. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka kara grzywny, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat więzienia.

Namysłowski policjant po zakończonej służbie wracał swoim autem do domu. Na jednej z ulic w centrum miasta  zauważył kierowcę, który wjechał w ulicę jednokierunkową pod prąd. Aby nie doszło do zderzenia policjant zjechał na pobocze przed kierowcą fiata, który miał wyraźny problem z utrzymaniem toru jazdy. Następnie zablokował mu drogę, podbiegł do auta i wyjął kluczyki ze stacyjki.

O całym zdarzeniu poinformował dyżurnego jednostki, który na miejsce skierował patrol drogówki. Badanie alkomatem wykazało, że 36-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwemu mężczyźnie prawo jazdy.

Kierowca został już przesłuchany. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat więzienia. Mężczyzna osobno odpowie za wykroczenie.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg. Dlatego sami nie wsiadajmy za kierownicę w takim stanie, a kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu zareagujmy. Poinformujmy o swoich podejrzeniach policjantów lub zabierzmy mu kluczyki. Być może nasza reakcja uratuje komuś zdrowie, a nawet życie.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony