Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci z obrażeniami ciała trafiły do szpitala, podejrzany został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 14.10.2020

Policjanci z Woli zatrzymali 28-latka, który jest podejrzany o narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia dzieci w wieku 16 miesięcy i 3 lat w ten sposób, że uderzał je, powodując obrażenia ciała i głowy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz śledczych i aresztował go na trzy miesiące.

W sobotę, 10.10.br., do wolskiej komendy wpłynęła informacja ze szpitala, że na jednym z oddziałów przebywa dwoje dzieci w wieku 16 miesięcy i 3 lat z obrażeniami ciała i głowy, które mogły powstać w wyniku działania osób trzecich. Niezwłocznie do akcji wkroczyli policjanci.

W wyniku podjętych czynności ustalili, że w chwili zdarzenia dziećmi opiekował się konkubent matki. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy mężczyźnie marihuanę. 28-latek trafił do policyjnej celi.

Policjanci wnikliwie przeprowadzili czynności w tej sprawie. O całym zdarzeniu został również powiadomiony sąd rodzinny i opiekuńczy. Mężczyzna był wcześniej notowany za prowadzenie pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości oraz za posiadanie narkotyków. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzanemu zostały przedstawione zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu małoletnich, co skutkowało naruszeniem czynności ciała i rozstrojem zdrowia poniżej dni 7. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec mężczyzny środka izolacyjnego i decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

(KSP / mw)

  • Na zdjęciu zatrzymany mężczyzna w kajdankach. Jest prowadzony korytarzem w jednostce Policji przez nieumundurowanego policjantka, który ma żółtą kamizelkę z napisem Policja
  • "Na zdjęciu siedzi na krześle w pomieszczeniu służbowym zatrzymany mężczyzna, ubrany w krótkie niebieskie spodenki i koszulkę koloru szarego. Obok przy biurku siedzi nieumundurowany policjant w  żółtej kamizelce z napisem Policja
Powrót na górę strony